Marc Chagall, La femme du peintre

Klubbat för:

260000 SEK

Utropspris

200 000-250 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
La femme du peintre
Färglitografi, 1971, signerad och numrerad Marc Chagall 5/50.
Lithograph in colors
I. 66 x 50 cm, S. 76 x 59 cm

LITTERATUR:
Mourlot 630

383

2019-05-16