Lisa Larson, väggskulptur, Gustavsberg studio

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

LISA LARSON, väggskulptur, Gustavsberg studio 1950-tal, unik, chamotterat stengods, i form av flygplan med fem figurer, skuren dekor, glaserad i blått, grågrönt och brunt, höjd 30, längd 63 cm, smärre glasyrnagg och krackelyr

255

2019-05-16