Jim Dine, Six Hearts

Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts
Jim Dine, Six Hearts

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

JIM DINE
USA, född 1935
Six Hearts
Signerad, daterad och numrerad Jim Dine - 1970, 35/79.
Färglitografi, handkolorerad, collage, S. 79,5 x 57,5 cm.

Signed, dated and numbered Jim Dine -1970, 35/79. Colour lithograph with hand colouring and collage, S. 79.5 x 57.5 cm.

412

2019-05-16