Jean Dubuffet, Jeux et travaux

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

JEAN DUBUFFET
Frankrike 1901-1985
Jeux et travaux
Litografi, 1953, signerad och numrerad J. Dubuffet 53/60. Tryckt på Arches papper.
S. 65,5 x 50 cm.
Litograph, 1953, signed, titled and numbered.

LITTERATUR
Webel 385

386

2019-05-16