Jean Dubuffet, Champs de silence

Klubbat för:

12000 SEK

Schätzwert

12 000-15 000 SEK

Beschreibung

JEAN DUBUFFET
Frankrike 1901-1985
Champs de silence - Les Phénomènes
Mapp med 10 st färglitografier, signerad och daterad Jean Dubuffet mai 1959, numrerad IX/XVIII, S. 63 x 45 cm, Arches papper.

387

2019-05-16