Inge Schiöler, Basteviken Nordkoster

Klubbat för:

310000 SEK

Utropspris

175 000-200 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Basteviken Nordkoster
Signerad och daterad Inge Schiöler 1964. Olja på duk, 58 x 66 cm.
Gunnar Hjorthén nr 364

PROVENIENS
Målningen är köpt direkt av konstnären på 1960-talet av konstnärens kusin och vidare i arv till nuvarande ägare.

333

2019-05-16