Hilding Linnqvist, Åsneryttare

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000-5 000 SEK

HILDING LINNQVIST
1891-1984
Åsneryttare
Monogramsignerad HL. Tuschteckning, 30 x 22 cm.
Utförd 1938

PROVENIENS
Dir. Marc Sandler
Mr Ralph Sandler
Svensk privatsamling

LITTERATUR
Hilding Linnqvist, Grekisk resa 1946

356

2019-05-16