Gunnar Wennerberg, golvvas, Gustavsberg 1902

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

GUNNAR WENNERBERG, golvvas, Gustavsberg 1902, Sgrafitto, dekor av stiliserade växter och rosetter i ljusgrönt mot rosavit fond, signerad G Wennerberg Gustafsberg 1902, inpressat Gustafsberg 02, höjd 56 cm, invändigt med krackelyr, utvändigt med ställvis smärre glasyrbortfall

258

2019-05-16