Francois Gall, Le Tréport - Normandie

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FRANÇOIS GALL
Frankrike 1912-1987
Animation au cheval blanc à l´arrivée du bateau de pêche. Le Tréport-Normandie
Signerad F Gall Treport. Olja på duk, 37,5 x 45,5 cm.
Utförd ca 1948-49

Målningens äkthet bekräftad av konstnärens dotter Marie-Lize Gall, den 21 februari 2019.

397

2019-05-16