Daum, överfångsvas, 1890-tal

Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal
Daum, överfångsvas, 1890-tal

Klubbat för:

8000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

DAUM, vas, Frankrike 1890-tal, överfång, firepolished, etsad och slipad dekor av blommor och blad i rödbrunt mot gul fond, signerad Daum Nancy och lothringenkors, höjd 14 cm, mynningen med smärre tillverkningsdefekter

197

2019-05-16