Bertil Vallien, "Janushuvud", Kosta

Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,
Bertil Vallien,

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BERTIL VALLIEN, "Janushuvud", skulptur, Kosta Boda 2000-tal, unik, sandgjuten polykrom glasmassa med innesluten dekor av ansikten, signerad KOSTA BODA UNIQUE BVALN 940003 och egenhändig namnteckning B. Vallien, höjd 37 cm inklusive betongsockel , smärre kantnagg och stötskada, numrering något otydlig

212

2019-05-16