Axel Einar Hjorth, "Caesar", säng, NK

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

Osåld

Schätzwert

30 000-40 000 SEK

Beschreibung

AXEL EINAR HJORTH, "Caesar", säng, Nordiska Kompaniet, modellen formgiven 1928, fanerad i björk, gavlarna och sidorna med skurna detaljer, fötter i form av lejontassar, höjd 95, fotgavel höjd 66, längd 202 x 152 cm, sprickor, mindre skador

45

2019-05-16