Albert Johansson, Semafor II

Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II
Albert Johansson, Semafor II

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ALBERT JOHANSSON
1926-1998
Semafor II
Signerad Albert Johansson och på baksidan signerad, betitlad och daterad 1978. Olja på pannå, 155 x 123 cm.

PROVENIENS
Nordén Auktioner, Stockholm, Nr 12, mars 1994, katalognr 139

343

2019-05-16