Zao Wou-Ki, La Cathédrale

Zao Wou-Ki, La Cathédrale
Zao Wou-Ki, La Cathédrale
Zao Wou-Ki, La Cathédrale
Zao Wou-Ki, La Cathédrale
Zao Wou-Ki, La Cathédrale
Zao Wou-Ki, La Cathédrale

Klubbat för:

35000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ZAO WOU-KI
Kina/Frankrike 1921-2013
La Cathédrale
Färglitografi, signerad och numrerad Zao Wou-Ki 25/50. Tryckt på BFK Rives papper. Editerad av La Hune, Paris.
I. 33 x 48,8 cm S. 38,5 x 56 cm
Colour lithograph, 1952, signed and numbered. Mat stained, minor foxing, otherwise in good condition..
LITTERATUR: Rivière 75

269

2018-11-20