Lars Englund, Komposition A

Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A
Lars Englund, Komposition A

Klubbat för:

35000 SEK

Schätzwert

40 000-50 000 SEK

Beschreibung

LARS ENGLUND
född 1933
Komposition A
Signerad och daterad på baksidan Lars Englund 1960. Laminerat och bemålat papper 61 x 81 cm.

UTSTÄLLD:
Riksförbundet för bildande konst, utställning 218, Konstsäsongen 1959-60, katalognr. 5

309

2018-11-20