Tadeusz Kantor, Komposition

Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition
Tadeusz Kantor, Komposition

Klubbat för:

250000 SEK

200 000-250 000 SEK

TADEUSZ KANTOR
Polen 1915-1990
Komposition
Signerad Kantor samt på baksidan signerad och daterad T. Kantor VIII 1960 Cracovie. Blandteknik i relief på duk, 116 x 89 cm.

541

2017-11-10