Serge Poliakoff, Composition

Serge Poliakoff, Composition
Serge Poliakoff, Composition
Serge Poliakoff, Composition
Serge Poliakoff, Composition
Serge Poliakoff, Composition
Serge Poliakoff, Composition

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

SERGE POLIAKOFF
Frankrike 1900-1969
Composition bleue, noire et jaune
Färglitografi, 1957, signerad och numrerad Serge Poliakoff 104/150. Utgiven av l'Oeuvre Gravée, Zürich (blindstämpel).
I. 55 x 41 cm. S. 66 x 50 cm.

LITTERATUR: Poliakoff-Schneider 15

582

2017-11-10