Satish Gujral, Utan titel

Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel
Satish Gujral, Utan titel

Klubbat för:

290000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

SATISH GUJRAL
Indien, född 1925
Utan titel
Signerad på hindi och daterad -72. Blandteknik på duk, 119 x 129 cm.
.
PROVENIENS
Gåva eller införskaffad i mitten eller slutet av 1980-talet av Åke Thambert, grundare av företaget Indiska,
därefter i arv till nuvarande ägare

559

2017-11-10