Pablo Picasso, Faun et Marin

Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin
Pablo Picasso, Faun et Marin

Klubbat för:

34000 SEK

30 000-35 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Faun et Marin
Färglitografi, Cannes 1956, signerad och numrerad Picasso 10/50. Tryckt på Japon ancien papper.
I. 64 x 53 cm S. 12 x 8,5 cm
LITTERATUR: Mourlot 284
.
Picasso Lithographe, del IV, av Fernand Mourlot (1964) medföljer

591

2017-11-10