Léon Arthur Tutundjian, Komposition

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

LÉON ARTHUR TUTUNDJIAN
Armenien/Frankrike 1905-1968
Komposition
Signerad och daterad L A Tutundjian 1926. Akvarell på papper, 49,5 x 41 cm.

PROVENIENS
Galerie Yvon Lambert, Paris
Galerie Aronowitsch, Stockholm

Verket kommer att ingå i Catalogue Raisonné över Tutundjian som är under bearbetning av Pierre Guénégan.

530

2017-11-10