Lennart Jirlow, I trädgården

Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården
Lennart Jirlow, I trädgården

Klubbat för:

290000 SEK

Utropspris

350 000-400 000 SEK

LENNART JIRLOW
född 1936
I trädgården
Signerad L. Jirlow. Olja på duk, 70 x 118 cm.
.
Lennart Jirlows bilder sjunger av färger och liv. Inspirationen finner han helt enkelt i livet som pågår runtomkring honom och de olika människotyperna finner han på de caféer och restauranger han besöker i Paris. Lennart Jirlow bjuder oss betraktare på en resa genom det franska livet. I de prunkande trädgårdarna, på städernas gator och torg, på restaurangerna och caféerna låter han oss alla vara en del av det härligt inspirerande La belle vie!

473

2017-11-10