Ferdinand Preiss, figurin, Frankrike, art deco,

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

FERDINAND PREISS, figurin, Frankrike, art deco, 1920-tal, fackelbärande grekiska, sannolikt Demeter, förgyllt brons med detaljer i elfenben, sockel av marmor, signerad F.Preiss, höjd 26 cm, ena handen skadad, fackla saknas

38

2017-11-09