Einar Jolin, På stranden - sommarbild från Gotland

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
På stranden - sommarbild från Gotland
Signerad och daterad Einar Jolin 1932. Akvarell på papper, 33,5 x 49 cm.
.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén, våren 2006, katalognr 704

501

2017-11-10