Chafik Abboud, Komposition

Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition
Chafik Abboud, Komposition

Klubbat för:

75000 SEK

Schätzwert

30 000-40 000 SEK

Beschreibung

CHAFIK ABBOUD
Libanon/Frankrike 1926-2004
Komposition
Signerad och daterad Abboud - 59. Blandteknik, så kallad détrempe, på papper fäst på pannå, 64 x 50 cm.
.
PROVENIENS
Galerie Raymonde Cazenave, Paris

543

2017-11-10