Rufino Tamayo, Figurkomposition

Klubbat för:

100000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

RUFINO TAMAYO
Mexiko 1899-1991
Figurkomposition
Signerad och daterad Tamayo 9-58. Gouache på papper, 53 x 40 cm.

707

2017-05-11