Poul Kjaerholm, "PK-22", fåtöljer, 1 par, E. Kold

Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,
Poul Kjaerholm,

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

POUL KJAERHOLM, "PK-22", fåtöljer, 1 par, E. Kold Christensen, Danmark, formgivna 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i rödbrunt skinn, märkta E. Kold Christensen, höjd 70 cm, skador, slitage

216

2017-05-10