Nils Fougstedt, skål, Svenskt Tenn, 1930

Klubbat för:

4500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

NILS FOUGSTEDT, skål, Svenskt Tenn, Stockholm 1930, tenn, med foten med ristad dekor, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn D8, höjd 13, diameter 25,5 cm, smärre repor

HISTORIK
Denna skål är formgiven runt 1929-30.

24

2017-05-10