Niki de Saint Phalle, Mini nana maison

Klubbat för:

240000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

NIKI DE SAINT PHALLE
Schweiz 1930-2002
Mini nana maison
Signerad och daterad Niki de Saint Phalle 1968. Bemålad resin, höjd 15 cm.
.
PROVENIENS
Eva af Buréns samling, Galerie Burén, Stockholm

701

2017-05-11