Marc Chagall, Le Poète

Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète
Marc Chagall, Le Poète

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le Poète
Färglitografi, 1966, signerad och numrerad Marc Chagall, Epreuve d´artiste XXIII/XXV. Tryckt på Arches papper.
I. 45,5 x 36 cm S. 66 x 47 cm

PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm

LITTERATUR
Mourlot 442

763

2017-05-11