Karl Axel Pehrson, Komposition

Klubbat för:

55000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

KARL AXEL PEHRSON
1921-2005
Komposition
Signerad och daterad K.A Pehrson -56. Olja på pannå, 61,5 x 52 cm.

PROVENIENS
Inköpt ca 1957,
därefter i arv till nuvarande ägare

676

2017-05-11