Joan Miro, L´Ogre Enjoué

Joan Miro, L´Ogre Enjoué
Joan Miro, L´Ogre Enjoué
Joan Miro, L´Ogre Enjoué
Joan Miro, L´Ogre Enjoué
Joan Miro, L´Ogre Enjoué
Joan Miro, L´Ogre Enjoué

Klubbat för:

110000 SEK

Utropspris

100 000-125 000 SEK

JOAN MIRO
Spanien 1893-1983
L'Ogre Enjoué
Etsning med carborundum tryckt i färger, 1969, signerad och numrerad Miró 29/75.
I. 73 x 106 cm.
Etching and carborundum printed in colours, 1969, on Arches, signed and numbered 29/75, framed

LITTERATUR
Dupin 511

782

2017-05-11