Jacques Majorelle, Kissidougou, Guinea

Klubbat för:

310000 SEK

Utropspris

125 000-150 000 SEK

JACQUES MAJORELLE
Frankrike 1886-1962
Kissidougou, Guinea
Signerad och daterad J. Majorelle 1947. Gouache och pastell på papper, 72 x 59 cm.
.
Målningen finns registrerad i Cabinet d'expertises Amélie Marcilhacs arkiv.

713

2017-05-11