Inge Schiöler, Skärgårdsvy

Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy
Inge Schiöler, Skärgårdsvy

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Skärgårdsvy
Signerad Inge Schiöler. Olja på duk, 25 x 33 cm.
Gunnar Hjorthén nr 652
.
PROVENIENS
Galerie God Konst, Göteborg
.
UTSTÄLLD
Inge Schiöler utställningen, Göteborgs konstmuseum 1972, katalognr 309

581

2017-05-11