Gilbert Araceli, Composition Synthese

Klubbat för:

120000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

GILBERT ARACELI
Ecuador 1913-1993
Composition Synthese
Signerad och daterad Araceli 1955. Olja på duk, 91 x 74 cm.

PROVENIENS
Handelsbankens konstförening, vinst på 1950-talet

735

2017-05-11