Georges Braque, Les Amaryllis

Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis
Georges Braque, Les Amaryllis

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

GEORGES BRAQUE
Frankrike 1892-1963
Les Amaryllis
Färgetsning 1958. Signerad och numrerad G. Braque 24/75.
Tryckt på Rives papper. Editerad av Maeght. Tryckt av Crommelynck et Dutrou.
I. 54,8 x 45,4 cm. S. 76,5 x 56 cm.
Märkt G.B. 7353 på bladets baksida.
PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
LITTERATUR
Vallier 125

762

2017-05-11