Friedensreich Hundertwasser, Regentag

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER
Österrike 1928-2000
Ein Regentag mit Walter Kampmann
Signerad Hundertwasser, daterad 1969, numrerad 114/170. Färgserigrafi med metallprägling, 51 x 69,5 cm
.
PROVENIENS
Galerie Börjeson, Malmö

774

2017-05-11