Evert Lundquist, Utanför ladan

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Utanför ladan
Signerad på baksidan Evert Lundquist, Suéde, Sweden. Olja på duk, 93 x 83 cm.

UTSTÄLLD
VIème Biennale du Musée d´Art Moderne de São Paulo 1961
Gummesons konstgalleri, Stockholm 1962, katalog 265, nr 42

632

2017-05-11