Daum, "Paysage de verre", skål, Frankrike

Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,
Daum,

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

DAUM, "Paysage de verre ", skål, Frankrike 1900-talets början, överfång, polykromt målad dekor av vinterlandskap, signerad Daum Nancy samt lothringenkorset, höjd 9,5, diameter 13 cm

410

2017-05-10