Carl Kylberg, Aftonskimmer

Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer
Carl Kylberg, Aftonskimmer

Klubbat för:

150000 SEK

Utropspris

150 000-200 000 SEK

CARL KYLBERG
1878-1952
Aftonskimmer
Signerad CK. Olja på duk, 42 x 51 cm.
Ramen utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägares mor från Ruth Kylberg i slutet av 1950-talet

627

2017-05-11