C G Hallberg , jardinjär silver
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
JARDINJÄR, silver, importstämplar C. G. Hallberg, Stockholm 1917, sannolikt tillverkad i Norge, i form av ett vikingaskepp, spår av invändig förgyllning, längd 44 cm, högsta höjd 22,5 cm, vikt 1120 g
313
2017-05-10