Børge Mogensen, stolar, 6 st. Søborg Møbler

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BØRGE MOGENSEN, stolar, 6 st., Søborg Møbler, Danmark 1950-tal, teak och detaljer i ek, flätad snörsits, höjd 76 cm, smärre slitage

HISTORIK
En stol bär påskrift, Modell 3596/156, 20/9 1954. NK 130:-

148

2017-05-10