Andy Warhol, Leonardo

Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo
Andy Warhol, Leonardo

Klubbat för:

230000 SEK

Utropspris

70 000-80 000 SEK

ANDY WARHOL 1930-1987
Details of Renaissance Paintings (Leonardo da Vinci, ´The Annunciation´, 1472)
Färgserigrafi, 1984, signerad med blyerts Andy Warhol och numrerad 22/60. Editerad av Schellmann & Klüser, München.
S. 81 x 111 cm
Color screenprint, 1984, signed and numbered.
LITTERATUR: Feldmann & Schellmann II. 320

796

2017-05-11