Klubbat för:
55000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
WÄINÖ AALTONEN
Finland 1894-1966
Dagen gryr
Signerad och daterad WA Wäinö Aaltonen 1944-45. Patinerad brons, höjd 83 cm.
Gjutarmärkt Herman Bergman fud.
768
2016-11-17
Gör en kostnadsfri värdering här