Skål med lock sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

ERIK FLEMING, skål med lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1952, rund på låg fotring, välvt lock med stiliserad blombukett, invändigt förgylld, diameter 22,3 cm, höjd 19 cm, vikt 1475 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

415

2016-11-16