Paavo Tynell, takkrona, Lightolier, Canada

Klubbat för:

32000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

PAAVO TYNELL, tillskriven, takkrona, Lightolier Canada, 1960-tal, stomme i mässing med kupa i perforerad och lackad plåt med glasinsats, dekor i form av blommor i mässing, två ljuspunkter, höjd 85 cm, smärre slitage

288

2016-11-16