Marc Chagall, L´Ange au Chandelier

Klubbat för:

110000 SEK

Utropspris

70 000-90 000 SEK

MARC CHAGALL, efter
1887-1985
L'Ange au Chandelier
Färglitografi utförd av Charles Sorlier, 1973, signerad och numrerad Marc Chagall 197/200. Tryckt på Arches papper.
I. 52 x 43 cm S. 75,4 x 52,8 cm
LITTERATUR
Mourlot CS 46

812

2016-11-17