Fritz Hansen, fåtölj, Danmark, 1930-40-tal

Klubbat för:

37000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

FRITZ HANSEN, fåtölj, Danmark, 1930-40-tal, stoppad klädsel i honungsfärgat fårskinn, djupstoppade knappar klädda i naturläder, ben i betsad ek, invändigt stämplad FH, höjd 79 cm, omklädd, renoverad

205

2016-11-16