Willem de Kooning, Untitled

Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled
Willem de Kooning, Untitled

Klubbat för:

70000 SEK

Schätzwert

80 000-90 000 SEK

Beschreibung

WILLEM DE KOONING
1904-1997
Untitled from Quatre lithographies
Färglitografi, 1986, signerad och numrerad de Kooning 66/100, daterad -86. Tryckt på Arches papper. Editerad av Editions de la Différence.
S. 71,5 x 62,8 cm
Colour lithograph, 1986, signed, numbered and dated. In good condition.

666

2016-04-20