Sam Francis, Coldest Stone

Sam Francis, Coldest Stone
Sam Francis, Coldest Stone
Sam Francis, Coldest Stone
Sam Francis, Coldest Stone

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SAM FRANCIS
1923-1994
Coldest Stone
Färglitografi, 1960, signerad och numrerad Sam Francis 35/65.
S. 63 x 90 cm
Colour lithograph, 1960, signed and numbered. In good condition, unframed.
LITTERATUR
Lembark L15

664

2016-04-20