Marc Chagall, Sur la Terre des Dieux

Klubbat för:

60000 SEK

50 000-60 000 SEK

MARC CHAGALL
1887-1985
Färglitografi, 1967, signerad Marc Chagall Epreuve d´artiste. Tryckt på Arches papper.
I. 43,5 x 39 cm S. 65 x 50,5 cm
Colour lithograph, 1967, signed and inscribed epreuve d´artiste. In good condition, unframed.
LITTERATUR: Mourlot 538

654

2016-04-20